קייטרינג לאירועים קטנים

בשנים האחרונות נדמה שאנשים רבים זנחו את הרעיון של הפקות גדולות ומרשימות כאשר צריך לארגן אירועים והם מעדיפים את הפשטות והצניעות – אלה שבאות לידי ביטוי בארגון אירועים קטנים, אינטימיים ומצומצמים. כשמחליטים שזה יהיה האירוע וזה יהיה הקונספט שלו – חשוב מאד להתאים את נותני השירותים והספקים השונים לקונספט זה על מנת שכל האלמנטים של האירוע יתחברו לכדי אירוע אחד מושלם שנראה שמורכב מחלקים שמתאימים זה לזה וכמובן מתאימים לאירועים קטנים.

אחד מהנושאים החשובים ביותר הוא קייטרינג לאירועים קטנים. לא כל חברת קייטרינג המציעה שירותי הסעדה לקהל של כמה מאות אנשים גם תהיה מתאימה להסעדה של כמות מצומצמת של אנשים. יתרה מכך – שפים של חברות קייטרינג בדרך כלל מגדירים ומאפיינים את עצמם על פי המספר המינימלי של סועדים שלהם הם מציעים שירות וכאשר יהיה מדובר במספר אורחים קטן מזה – השירות שלהם כלל לא יהיה מתאים או רלוונטי. כאשר מבררים פרטים אצל ספקי שירות חשוב להגדיר מראש שמדובר באירוע שאמור להיות מצומצם ואינטימי ולברר מבעוד מועד שהם אכן מציעים שירות לאירוע שכזה.

מה ההבדל בין אירוע קטן לגדול?

כאשר צריך לבשל מנות מיוחדות ומקוריות לקהל של כמה מאות מוזמנים יש לכך שיטות עבודה ובישול מסוימות וספציפיות. לעומת זאת, כאשר מארגנים אירוע קטן שיהיו בו כמה עשרות מוזמנים בלבד – יש הרבה יותר אפשרויות שעשויות להיות מתאימות ולעיתים מדובר ביתרונות רבים עבור האורחים. כך למשל אפשר לבחור בשיטות בישול או הכנה שבזכותן האוכל יישמר חם וטרי בסמוך לתחילת האירוע או הארוחה, אפשר יהיה לחשוב על מנות מקוריות וייחודיות, כאלה שלא רואים בהרבה אירועים – רק בזכות העובדה שמדובר בכמות מצומצמת של מוזמנים.

דבר נוסף שקשור לאירוע עם מעט אורחים (באופן יחסי) הוא צורת ההגשה של המנות, האפשרויות של הגשה עצמית או על ידי מלצרים מקצועיים וכך שאם תיבחר האפשרות של הגשה עצמית – אין סבירות גבוהה שייווצרו תורים בסמיכות לדוכנים, שכן מלכתחילה אין הרבה מאד אורחים באירוע. כל אלה נושאים שחשוב וצריך להקדיש להם מחשבה על מנת להבין בדיוק איך רוצים שהאירוע ייראה ואיזה סוג של שירות קייטרינג יהיה הכי מתאים.

היתרון הגדול ביותר של אירועים קטנים הוא האפשרות של כל האורחים לעשות נטוורקינג, כמו שנהוג באירועים עיסקיים, להכיר האחד את השני ולחוש בנוח שאין סביבם הרבה מאד אנשים שאין הם מכירים. אוכל אצבעות המתאים לשיחה יתאים לכך מאד.